Artur Sanglepp

Vandeadvokaat

E-mail: Artur.Sanglepp@levinlaw.ee

vCard

Artur Sanglepp on kohtumenetlusele spetsialiseerunud advokaat.

Artur on nõustanud ja esindanud kliente arvukates äri-, lepingu-, ja kinnisvaraõiguse kaasustes. Arturi poole võib pöörduda väga eripalgeliste õigusküsimustega, sh vaidlused kinnisvara üle, üürivaidlused, kauba või kinnisvara ost-müük, teenuste osutamine, kauba või teenuste vahendamine ning piiriülene kaubandus. Arturil on kogemused ka keerukates ehitus- ja töövõtuvaidlustes, olles kohtumenetlustes edukalt esindanud nii tellijaid kui ka töövõtjaid.

Arturi täiendavaks praktikavaldkonnaks on erinevad ärisuhetes kahju tekitamise, maksejõuetuse ja investeeringute kaitsega seonduvad küsimused, sh võlausaldajate huvide esindamine vara peitvate või kohustuste täitmisest kõrvale hoidvate võlgnike vastu ja võlausaldajate nõuete kaitsmine pankrotimenetlustes. Artur on töötanud pankrotitoimkonna liikmena ühes Eesti pikimatest ja keerukamatest pankrotimenetlustest.

Arturil on märkimisväärne kokkupuude kaasustega, kus on vaja olnud kiirkorras astuda samme pahauskse võlgniku poolse „varakantimise“ ärahoidmiseks. Artur on aidanud klientidel saavutada võlgniku vara arestimist, kliendi nõude tagamiseks võlgniku kinnisvarale hüpoteekide seadmist ja muid sarnaseid abinõusid.

Samuti on Artur abistanud kliente vaidlustes avaliku võimuga, sh esindanud kliente edukalt halduskohtus. Artur on mitmel juhul aidanud ettevõtjaid olukordades, kus riiklik järelevalve on ettevõtte tegevusse põhjendamatult või ülemääraselt sekkunud, nt lubade andmisest keeldudes, tegevuslubasid peatades või neid kehtetuks tunnistades.

Artur on õiguse valdkonnas töötanud meie bürooga liitumisest 2009. aasta sügisel. Artur on advokatuuri liige 2013. aasta oktoobrist. Kliendid on eriti hinnanud Arturi kirjalikku ja suulist argumenteerimisvõimet ning majanduslikku mõtlemist.

haridus

  • Tartu Ülikool, õigusteaduskond, MA (2012)

keeleoskus

  • Eesti keel
  • Inglise keel

Liikmelisus

  • Eesti Advokatuur (2013)

Seotud uudised ja referentsid
Uudis

Glikman Alvin LEVIN 2020. aastal The Legal 500 parimate seas

17.04.2020
Paul Keres , Artur Sanglepp
The Legal 500 on oma 2020. aasta reitingutes nimetanud Glikman Alvin LEVIN’i Eesti parimate
advokaadibüroode hulka tuues eelkõige välja nende professionaalsuse.
Uudis

Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid Riigikogu sotsiaalkomisjonis

16.12.2019
Paul Keres , Artur Sanglepp
Meie vandeadvokaadid Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid täna Riigikogu sotsiaalkomisjonis, et selgitada komisjoni liikmetele pensionireformi analüüsi järeldusi.
Uudis

Sõit libedal jääl – õiguslik vaade renditõukeratastele

02.10.2019
Artur Sanglepp

Renditõukeratta teenused on vallutamas kogu maailma ning tihtipeale vallandamas inimestes ka eri emotsioone. Näiteks Prantsusmaal Marseilles viskavad noored populaarse tänavamängu raames elektritõukerattaid merre. Tundub, et tõukerattaid kas vihatakse või armastatakse, kuid õiguslikust küljest ei ole asi nii must ja valge.

Uudis

Uus seadus lihtsustab ärisaladuse kaitset

14.05.2019
Artur Sanglepp

Ärisaladuse vargus–puudutagu see tooteid, teavet, andmebaase või muid ärisaladusi–võib mõjuda ärile laastavalt. Oleme varasemalt käsitlenud selle ärahoidmise võimalusi, käesolev uudiskiri selgitab aga kuidas äsja jõustunud seadus võimaldab kahjusid vähendada, kui ärisaladuse rikkumine on juba aset leidnud. Lugege edasi ülevaate saamiseks.


Uudis

Vaidluse tekkimisel tutvuge uuesti lepingutingimustega

13.03.2019
Artur Sanglepp
Ostate korteri. Iseenesestmõistetavalt olete müügitehingus hingega sees, sest see on teie uus kodu. Arendajaga sõlmitud müügilepingus on ette nähtud leppetrahvinõude esitamine summas 5 000 eurot, kui korteri üleandmisega hilinetakse.
Uudis

Kuidas deklareerida oma ühingu tegelikku kasusaajat ja vältida trahve

25.10.2018
Artur Sanglepp
Kui tegeled Eestis ettevõtlusega, siis said 18. oktoobri paiku Rahandusministeeriumist kirja, kus teile tuletati meelde kohustust deklareerida andmed teie ühingu tegeliku kasusaaja kohta. Kui seda kirja ignoreerisite, siis otsige see uuesti üles, sest vastasel juhul võite silmitsi seista kuni €400,000 suuruse trahviga.
Uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Paul Keres , Artur Sanglepp
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.

Liitu uudiskirjaga