Leon Glikman – elukutseline vaidleja

Uudis Tagasi

Äripäeva elustiiliajakirjas Gentleman avaldati põhjalik artikkel Leon Glikmanist. Vandeadvokaat Leon Glikman on vaoshoitud põhimõtteline mees, kes hindab üle kõige privaatsust. Teda võluvad budistlikud maad, ta vihkab inimeste põhiõiguste rikkumist, suhtub skeptiliselt immigrantide sissetoomisesse, kuulab naudinguga veidrat muusikat, kihutab mootorrattaga.

Glikmanile on südamesse pugenud Kaug-Ida ja Kagu-Aasia riigid, kus on soe kliima, avatud inimesed, huvitav ajalugu ja hea toit. Ta laenutab reisil mootorratta, seigeldes hea meelega üksi, põigates siis kõikjale, kuhu tahab, kirjutab 29. mail ilmunud Äripäeva ajakiri Gentleman.

Kuigi ka Eestis on Glikmanil juba oma kümme aastat mootorratas – realiseerunud lapsepõlveunistus –, vähendab tujukas ilmataat siin sõidurõõmu, samuti ei ole meil ideaalseid teeolusid.

“Tohutu kiirendus, kuuled kõiki loodushääli, lõhnad … Sa oled vaba. See on nauditav isegi hoolimata meie hulludest kiiruspiirangutest,” kirjeldab Glikman tsiklisõidu võlu, mis on üks tema paljudest stressimaandajaist.

Kiiruspiirangud tekitavad temas trotsi. Saksamaal laenutab ta auto ja seal, kus pole kiiruspiirangut, “annab endast parima”. Seejärel poeb sisse hea tunne. Sportautot tahaks ta ka, kui korralike kiirteedega Saksamaal elaks. 

Eestis sõidab ta Jaapanist pärit mugava džiibiga, sest siinsed teed on alla igasugust arvestust, tähtis on, et talvel suudaks masin ka läbituisanud teedest läbi murda. Glikman kinnitab, et luksuslikust mudelist ta ei unista – Eestis peab mõtlema praktiliselt.

Peavalu teeb talle hoopis, et Kaug-Ida ja Kagu-Aasia lennud on Eestis pea kättesaamatud, mis tähendab ööbimist Helsingis või sõitu Lätti, kust on lihtsam edasi liikuda. “See olukord on masendav. Tean mitmeid, kes on loobunud siia investeerimisest, sest ei taha kolm korda lennukitega ümber istuda või tohutut raha piletite eest maksta. Mujal on lendamine odav, see on kallis vaid siin,” räägib Glikman, kes pole peenutsev mees.

Ta tahab, et saaks väga kiiresti ühest kohast teise, nõustudes lendama odavlennufirmadega ja ööbima odavates hotellides. “Kui reisin üksi ja mootorrattaga, siis hotelli tase mind eriti ei huvita. Tööreisidel ja ka rannapuhkustel võtan küll alati korraliku hotelli,” täpsustab ta.
Näiteks Myanmaris puhates on tal ükskõik, millises hotellis ööbib, gurmeerestorani ta ei vaja. Pigem on ta inimene, kes hindab külluslikkust.

Talle meeldib kolada ekstreemsetes kohtades, kus igaüks end turvaliselt ei tunne. Teisalt armastab Glikman rahulikku Jaapanit. “Jaapanis on pea kõik hea. See on riik, kus pole ükski inimene kunagi närvidele käinud. Kõik on üliviisakad ja sõbralikud.”

Puhkamine patuga pooleks

Oskamatus ennast lõdvaks lasta on Glikmani arvates üks põhjus, miks meie inimeste eluiga on suhteliselt lühike. Viimati Iisraelis, mille aukonsul Glikman Eestis on, mõistis ta sõpru külastades, et Iisraelis ei pea reede õhtul üle helistama, kas kokku­lepitud kohtumine on jõus.
“On lemmikrestoran, kuhu juba kogunetakse, kõik viskavad nalja, joovad veini, söövad. Meil sellist asja ei ole. Mõeldakse, et järgmisel päeval on vaja kulu põletada või asjad garaažist suvilasse viia,” kirjeldab Glikman värvikalt mõtteviisi, mis talle ei istu. “Vaatan kõrvalt ja kurb on. Üliõnnelikku nägu neil, kes seda teevad, ees ei ole.”

Keskmine eestimaalane puhkab remontides, aias mütates. “Kohutav. Kui see meeldib, on tore, aga olen näinud, et kui nad midagi sarnast ei tee, siis istuvad nagu nõeltel, sest on halb olla – peaks midagi tegema, kuigi keegi ei käsi. Sellest ei ole ma kunagi aru saanud. Nii on ka väga rikaste inimestega, kes võiks kvaliteetse tööjõu palgata. Ma ei taha vabal ajal teha ühtegi asja, mis tööd meenutab,” tunnistab Glikman, kes kindlameelselt väldib nädalavahetusel kodus kabinetis töötamist, kui just mõne protsessi lõpp ukse ees ei ole. Tüüpilisel puhkepäeval teeb ta trenni, läheb mõne sõbraga välja sööma või õlut jooma. “Jalutame, lähme kuhugi külla, võib-olla on kusagil džässkontsert …”

Ta naerab, et vähene puhkamine on vist üks vähestest asjadest, milles meie inimesed riiki süüdistada ei saa. Küll aga võib eestlase suhtumine, milles domineerib sõna “peab”, pärineda Nõukogude ajast, kus tuli kõike oma kätega meisterdada, samuti igaks juhuks koguda träni, mida võib kunagi ehk vaja minna. Viimane on ka omamoodi töö, tõdeb Glikman.
“Tean inimesi, kes ei hoia autot garaažis. Kaabivad talvel autoklaase puhtaks, garaažis on samal ajal Nõukogude ajast mõttetu kraam. Need inimesed ise on aga täiesti meeldivad ja normaalsed,” imestab Glikman, nimetades nende käitumist Moskvitši-sündroomiks. “Üritatakse vanale Moskvitšile elu sisse puhuda, aga ei saa. Võtab ruumi ja on kole vaadata.”

Glikman lisab seejärel kiiresti, et igaüks elagu siiski nii, nagu tahab. Ei ole vaja kedagi hukka mõista. Kui kõik oleksid samasugused, oleks igav elada. Eravalduse poole ei tohiks ükski ametnik isegi kiigata. Näiteks peab Glikman valeks, kui trahvitakse inimesi, kes oma kodu­aeda korras ei hoia. “Pole kellegi asi, mida inimene kodus teeb.”

Taunib poliitikas puritaanlikke ilminguid

Tööpäevadel maandab Leon Glikman tekkinud pingeid näiteks jõusaalis rassimise, ujumise ja looduses jalgrattaga sõitmisega, raamatute lugemise ja väärtfilmide vaatamisega. Nädalavahetusel ja puhkuse ajal laseb ta end lõdvaks, ei ütle ära heast toidust ja kvaliteetsest alkoholist – tema lemmikud on uue maailma ja Iisraeli punased veinid ning Šoti viskid.

“Usun, et sellises vaba aja nautimises ei ole mitte midagi halba. Kahjuks on poliitikas tekkinud puritaanlikud ilmingud, nimetame näiteks Euroopa keskmisest tunduvalt kõrgemaid alkoholiaktsiise, mootorsõiduki ja väikelaeva juhtimisel üht maailma kõige madalamat lubatud alkoholisisaldust veres, veiniga pikniku pidamise väärteoks tunnistamist ja muud sellesarnast,” räägib ta.

Maksukoormus on viinud sinnani, et võrreldes näiteks Rumeenia ja Bulgaaria tavainimesega, keda peetakse meist vaesemaks, ei saa enamik eesti­maalasi endale söögikohas pudelikest veini lubada. “Kahjuks unustatakse, et välisturistid tulevad ikka lahedama ja odavama elukorraldusega riiki,” märgib Glikman.

Teised seonduvad uudised
Uudis

Leon Glikman osales külalisõppejõuna EBS’i Executive MBA programmi õigusteemalises loengusarjas

08.06.2015
Leon Glikman
Vanempartner Leon Glikman viis eelmisel nädalal külalisõppejõuna Estonian Business School´i Juhtimiskoolituse Keskuse ja Ajutrusti koostöös pakutava Executive MBA programmi õigusteemalise loengusarja raames läbi seminari tsiviil- ja vahekohtumenetluse praktilistest probleemidest.
Uudis

Leon Glikman: immigrantide küsimus rahvahääletusele

15.05.2015
Leon Glikman
Immigrantide vastuvõtmisega seotud küsimuse võiks rahvahääletusele panna, leiab vandeadvokaat Leon Glikman.
“Eestisugusele vaesele riigile pagulaste tulva pealesurumine on ebamoraalne, kuna riik pole võimeline niigi oma maksukoormuse all ägavate kodanike vajadusi rahuldama,” ütles ta.
Uudis

Leon Glikman: Miks ma ei taotle riigisaladuse luba

11.08.2016
Leon Glikman

Miks ma ei taotle riigisaladuse luba ?  Vandeadvokaat kutsesaladusega ei riski. 

Uudis

Leon Glikman: Õigusemõistmine teiselt planeedilt

08.08.2016
Leon Glikman

Vandeadvokaat Leon Glikman õigusemõistmisest: Minult on tihtipeale küsitud, kas üldse tasub oma õigusi kohtus kaitsta, ja mu vastus on alati olnud jaatav.

Uudis

Kredex Krediidikindlustuse AS-i võit ka Ringkonnakohtus

12.01.2017
Leon Glikman , Paul Keres
Partnerid Leon Glikman ja Paul Keres esindasid lähiaja suurimas kindlustusvaidluses Kredex Krediidikindlustuse AS-i edukalt ka Tallinna Ringkonnakohtus.
Uudis

Vabatahtlik notariseerimine - hullumeelsus!

13.02.2017
Leon Glikman
Praegune kinnistusraamatu süsteem on küll kohmakas, aga lollikindel ja see on süsteemi tugevus, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.
Uudis

Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks

20.02.2017
Leon Glikman
Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks.
Uudis

Teatame uhkusega, et Leon Glikman valiti täna Advokatuuri üldkogul 298 häälega Eesti Advokatuuri aukohtu asendusliikmeks

03.03.2017
Leon Glikman
Teatame uhkusega, et Leon Glikman valiti täna Advokatuuri üldkogul 298 häälega Eesti Advokatuuri aukohtu asendusliikmeks.
Uudis

Leon Glikman kommenteerib väljaandes „Äripäev“ rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse eelnõud

08.03.2017
Leon Glikman
Leon Glikman kommenteerib väljaandes „Äripäev“ rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse eelnõud.
Uudis
Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN on pälvinud Chambers Globali kõrgeima järgu tunnustuse

10.04.2017
Leon Glikman , Ain Alvin

Maailma üks mainekamaid õigusbüroode väljaandeid Chambers Global andis advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN taas kord kõrgeima hinnangu.


Uudis

GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustust kindlustusvaidluses

04.05.2017
Paul Keres , Leon Glikman

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustus kindlustusvaidluses Eesti klaasfassaadide tootjaga AS-iga Windoor, mahuga ligi 14 miljonit eurot. 


Uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Leon Glikman , Ain Alvin
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
Uudis

Vandeadvokaat Leon Glikman esineb 25.05.2017 Äripäeva venekeelse väljaande Delovõje Vedomosti poolt korraldataval Tallinna Majandusfoorumil

23.05.2017
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman esineb 25.05.2017 Äripäeva venekeelse väljaande Delovõje Vedomosti poolt korraldataval Tallinna Majandusfoorumil.
Uudis

Leon Glikman kommenteeris 22.06.2017 Äripäevas külaliskorterite ehitamise teemat

22.06.2017
Leon Glikman
Äripäev palus Leon Glikmanilt kommentaari seoses Nõmmel tõusetunud küsimusega külaliskorterite ehitamisest.
Uudis

Leon Glikman käsitles Tallinna Majandusfoorumi kõnes riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid

26.05.2017
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman esines 25.05.2017 Tallinna Majandusfoorumil, käsitledes seal riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid.
Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: paljude jaoks on lihtsam valida kriminaalmenetluses kokkuleppemenetlus

06.11.2017
Leon Glikman

Leon Glikman vastas 6.novembri Eesti Päevalehes ajakirjanik Krister Parise küsimustele, analüüsides muuhulgas Eesti praktikat, kus kriminaalmenetluses võitmise võimalus on 1%. Samuti puudutati ministeeriumi uut plaani vanglates suitsetamine keelustada.

Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: Trumpi otsus tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana ja viia sinna saatkond, pole midagi uut.

08.12.2017
Leon Glikman

Vandeadvokaat Leon Glikman, kes on Iisraeli aukonsul Eestis, selgitas tausta ja põhjuseid, miks viimasel ajal palju tähelepanu saanud Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi otsuses viia Ühendriikide saatkond Jeruusalemma ning tunnustada linna Iisraeli pealinnana, pole midagi märkimisväärset ega uut. 

Uudis

Leon Glikman kirjutab Päevalehes murest riigis toimuvate arengute üle

29.12.2017
Leon Glikman

Tänases Päevalehes avaldatud arvamusloos leiab vandeadvokaat Leon Glikman, et kõikjale sirutuv riik litsub inimväärikuse maad ligi.

Uudis

Leon Glikman esineb 22.mail Tallinna Ärifoorumil „Tulevik on juba täna“

17.04.2018
Leon Glikman
22.mail leiab aset järjekordne Tallinna Ärifoorum, mille seekordseks pealkirjaks on „Tulevik on juba täna“ („Будущее уже сегодня“). Üritus toimub Apollo kinos Mustamäel ja on vene keeles.
Uudis

Ülevaade Leon Glikmani Ärifoorumi esinemise olulisematest soovitustest

25.05.2018
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman esines sel nädalal Tallinna Ärifoorumil, kus andis ettevõtjatele kasulikke soovitusi. Alljärgnevalt anname ülevaate tema esinemise olulisematest punktidest.
Uudis

Leon Glikman kommenteeris Postimehes tselluloositehase küsimuses eriplaneeringust taganemist

27.06.2018
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman andis juuni alguses Postimehele kommentaari, milles selgitas tselulloositehasest loobumise valguses üldiselt eriplaneeringust taganemise õiguslikku poolt.
Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: Eesti inimene vajab tõhusamat kaitset riigi omavoli eest

22.08.2018
Leon Glikman , Leon Glikman
Leon Glikman kirjutab tänases Eesti Päevalehes meil valitseva pahupidi õigusriigi teemadel.
Uudis

Legal 500: Glikman Alvin LEVIN on Eesti tippbüroo neljas õigusvaldkonnas

25.04.2019
Leon Glikman
Mainekas rahvusvaheliste õigusturgude ülevaateid koostav Legal 500 paigutas taaskord advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN parimate hulka, mis kinnitab, et jätkame oma pikaajalist traditsiooni pakkuda klientidele tipptasemel tulemuslikku õigusabi.
Uudis

Leon Glikman esineb Tallinna Ärifoorumil 2019

19.08.2019
Leon Glikman
Kui ettevõtjad vaidlevad - kas valida lepingutes kohtu- või arbitraažialluvust?
Uudis

Leon Glikman määrati Vietnami Rahvusvahelise Arbitraažikeskuse lepitajaks

25.09.2019
Leon Glikman

VIAC on sõltumatu mittetulundusühing, kelle eesmärgiks on edendada vahekohtumenetluse viise ja sh. ka alternatiivsed vaidluste lahendamise (ADR) võimalusi.

Liitu uudiskirjaga