Vaidluste lahendamine (sh. arbitraaž)

Meie advokaatidel on pikaajaline ja mitmekesine vaidluste lahendamise kogemus nii Eestis kui ka välisriikides, mille osas oleme saavutanud kõrge kodumaise ning rahvusvahelise tunnustuse.  Ajame nii tsiviil-, haldus-, arbitraaži-, kui ka majanduskriminaalasju. 

Meie bürool on Eestis kõige pikaajalisem kohtu ja arbitraažiasjade ajamise empiiria. Emeriitadvokaat Aleksander Glikman , kes omab kohtukogemust enam kui 60 aastat ning kes on üks Eesti kaasaegse seadusandluse kaasautoritest, nõustab meie büroo advokaate nii õigusteooria küsimustes kui ka menetlusstrateegilise positsiooni valikul. 

Meie büroos praktiseeris kohtuadvokaat Simon Levin, kes on rikastanud meie büroo advokaatide teadmisi ja kogemusi. Vanempartneritest vandeadvokaadid Leon Glikman ja Ain Alvin on vastavalt 36 aastat ja 35 aastast edukalt ajanud kohtu ja arbitraažiasju. Mõlema vandeadvokaadi osalusel on loodud uusi ja põhimõttelisi seaduse kohtulikke tõlgendusi ning nii mõnigi õigusnorm on nende poolt aetud asjades klientide huvides põhiseadusevastaseks tunnistatud.
Mõlemad vandeadvokaadid ei vaja Eestis tutvustamist ja nende kõrget kvalifikatsiooni hindavad kõrgelt lisaks klientidele nii kohtunikud, kui ka kolleegid.

Vandeadvokaadid Leon Glikmanit ja Ain Alvin on tunnustatud vahekohtunikud , keda on korduvalt nimetatud kodu- ja välismaiste arbitraažikohtute eesistujateks või vahekohtu koosseisude liikmeteks. Näiteks on vandeadvokaat Leon Glikman vahekohtunikuna lahendanud kümnetee miljonite eurode suuruseid vaidlusi Stockholmi ja Helsingi arbitraažiinstituutides.

Advokaadibüroo partner Paul Keres on ilmselt kõige tuntum ja tunnustatum noorema põlvkonna vandeadvokaat Eestis. Vandeadvokaat Paul Keres on kordaläinult kaitsnud klientide õigusi mitte üksnes kohtus vaid ka kodu- ja välismaistes vahekohtutes.

Meie advokaadid on avaldanud arvukaid õigusteoreetilisi artikleid nii Eestis, kui välismaal. Leon Glikmani sulest on ilmunud enam kui sada õigus- poliitika- ja majandusteemalist artiklit.
Meie advokaadid on vägagi nõutud õigusalaste lektoritena ja seda eriti menetlusõiguse valdkonnas.

Meie prioriteediks on klientide huvide igakülgne kaitse ja me kasutame selleks kõiki seadusega mittekeelatud meetmeid. Meie advokaatide osalusel on kohtud ja vahekohtud lahendanud keerukaid, põhimõttelisi ja mitmekümne miljoni euroste hagihindadega asju. Sõltumata asja mahust või keerukusest oleme andnud oma klientide õiguste eest seismisel oma parima.

Eelistame klientidega mitteformaalselt sõbralikku suhtlemisviisi ja me oleme lihtsalt kättesaadavad. Vahel tuleb kohtumenetlusele eelistada kokkuleppe- ja lepitusmenetlust, millekohases valdkonnas omame samuti kestvaid kogemusi.

Valdkonnaga seotud kontaktid
Valdkonna eest vastutaja

Leon Glikman

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Ain Alvin

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Paul Keres

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Priit Raudsepp

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Pille Pettai

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Artur Sanglepp

vandeAdvokaat Loe veel

Olga Christensen

Advokaat Loe veel

Maris Vutt

ADVOKAAT Loe veel

Kätlin Ots

ADVOKAAT Loe veel

Andri Rohtla

Jurist Loe veel

Marie Mari Maasik

Jurist Loe veel
Valdkonna uudised ja referentsid
uudis

Sõit libedal jääl – õiguslik vaade renditõukeratastele

02.10.2019
Kätlin Ots , Artur Sanglepp

Renditõukeratta teenused on vallutamas kogu maailma ning tihtipeale vallandamas inimestes ka eri emotsioone. Näiteks Prantsusmaal Marseilles viskavad noored populaarse tänavamängu raames elektritõukerattaid merre. Tundub, et tõukerattaid kas vihatakse või armastatakse, kuid õiguslikust küljest ei ole asi nii must ja valge.

uudis

Leon Glikman määrati Vietnami Rahvusvahelise Arbitraažikeskuse lepitajaks

25.09.2019
Leon Glikman

VIAC on sõltumatu mittetulundusühing, kelle eesmärgiks on edendada vahekohtumenetluse viise ja sh. ka alternatiivsed vaidluste lahendamise (ADR) võimalusi.

uudis

Legal 500: Glikman Alvin LEVIN on Eesti tippbüroo neljas õigusvaldkonnas

25.04.2019
Leon Glikman
Mainekas rahvusvaheliste õigusturgude ülevaateid koostav Legal 500 paigutas taaskord advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN parimate hulka, mis kinnitab, et jätkame oma pikaajalist traditsiooni pakkuda klientidele tipptasemel tulemuslikku õigusabi.
uudis

Laupäevases Arteris ilmus suur intervjuu Paul Keresega

29.01.2018
Paul Keres

Paul Keres selgitas Postimehe lisas Arter ajakirjanik Priit Pullerits poolt läbi viidud intervjuus oma maailmavaadet ja avas veidi oma isiklikku elu.

uudis

Leon Glikman kirjutab Päevalehes murest riigis toimuvate arengute üle

29.12.2017
Leon Glikman

Tänases Päevalehes avaldatud arvamusloos leiab vandeadvokaat Leon Glikman, et kõikjale sirutuv riik litsub inimväärikuse maad ligi.

uudis

Paul Keres leiab, et riiklikku süüdistust võiks riik advokaatidelt teenusena osta

21.12.2017
Paul Keres

Vandeadvokaat Paul Keres käis seoses „Aasta Advokaat“ aunimetuse saamisega külas R2 saates „Agenda“, kus mh peatus teemal, miks võiks prokuröride asemel riik kasutada riikliku süüdistuse funktsiooni täitmiseks hoopis advokaate.

uudis

Paul Keres nimetati Aasta Advokaadiks!

16.12.2017
Paul Keres

Meil on suur au ja heameel teatada, et meie partner vandeadvokaat Paul Keres nimetati Eesti Advokatuuri poolt Aasta Advokaadiks. Tegemist on juba teise Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN meeskonnas töötava Aasta Advokaadiga – aastal 2002 valiti selleks vandeadvokaat Leon Glikman.

uudis

Jaanus Stern kirjutab tänases Postimehes kaebeõiguse piirangutest seoses seadusmuudatusega

04.12.2017

Uuest aastast hakkab halduskohtutes kehtima küsimusi tekitav kord, mis puudutab paljusid, kirjutab advokaadibüroo meie advokaat Jaanus Stern tänases Eesti Postimehe arvamusloos.

uudis

Ilo-Hanna Keres käis Terevisioonil külas

20.11.2017

Täna hommikul käis ETV Terevisiooni saates meie advokaat Ilo-Hanna Keres, kes rääkis loomadega seonduvatest juriidilistest probleemidest.

uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Leon Glikman , Ain Alvin
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Paul Keres kaitses edukalt Eesti kahtlemata kõige kõmulisemat kirjanikku Kaur Kenderit

16.05.2017
Paul Keres
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Paul Keres kaitses edukalt Eesti kahtlemata kõige kõmulisemat kirjanikku Kaur Kenderit.
uudis

GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustust kindlustusvaidluses

04.05.2017
Paul Keres , Leon Glikman

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustus kindlustusvaidluses Eesti klaasfassaadide tootjaga AS-iga Windoor, mahuga ligi 14 miljonit eurot. 


uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN on pälvinud Chambers Globali kõrgeima järgu tunnustuse

10.04.2017
Leon Glikman , Ain Alvin

Maailma üks mainekamaid õigusbüroode väljaandeid Chambers Global andis advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN taas kord kõrgeima hinnangu.


uudis
uudis

Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks

20.02.2017
Leon Glikman
Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks.
uudis

Kredex Krediidikindlustuse AS-i võit ka Ringkonnakohtus

12.01.2017
Leon Glikman , Paul Keres
Partnerid Leon Glikman ja Paul Keres esindasid lähiaja suurimas kindlustusvaidluses Kredex Krediidikindlustuse AS-i edukalt ka Tallinna Ringkonnakohtus.
referents

Advokaadibüroo Glikman Alvin nõustas Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas

Leon Glikman , Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres nõustasid Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas, milles AS Windoor esitas Harju Maakohtusse hagi 13,8 miljoni eurose kindlustushüvitise saamiseks.

uudis

Vahekohtumenetlus – vabadus valida ei ole luksusteenus

23.04.2015
Advokaat Ilo-Hanna Keres kirjutab Raamatupidamisuudiste väljaandes rahvusvahelise vahekohtumenetluse eesmärgist, milleks on saavutada vaidluse õiglane lahendamine sõltumatu kohtukoosseisu poolt liigse viivituse ja kuluta.

Liitu uudiskirjaga