Pille Pettai-Stasiulis

Partner, vandeadvokaat

E-mail: Pille.Pettai@levinlaw.ee
Telefon: : (+372) 686 0000

vCard

Pille Pettai-Stasiulis on vandeadvokaat ja partner tehingute valdkonnas. Pille omab kogemusi õigusvaldkonnas ligi 20 aastat. Ta nõustab kliente peamiselt kinnisvara- ja ehitusõiguse valdkonnas, omades pikaaegset praktilist kogemust kinnisvara arenduse ja tehingute alal nii kohalike kui rahvusvaheliste ettevõtete nõustamisel, sealhulgas kaubandus-, büroo-, ning muud liiki kinnisvara ja arendusprojektide läbiviimisel, omandamisel ja võõrandamisel. Muuhulgas nõustas Pille ühte siiani Baltikumi suurimat kinnisvaratehingut, mille väärtus ületas 100 miljonit eurot. Pillel on suured kogemused kinnisvaratehingute kõigis etappides nagu näiteks läbirääkimistel, auditite tegemisel, tehingudokumentide koostamisel, tehingute lõpuleviimisel. Lisaks sellele on Pille olnud mitme arendusprojekti nõustaja algusest lõpuni, aidates kliendil omandada hoonestamata kinnistu ning sellele arendada ärihoone koos üürilepingute ettevalmistamise, üürnikega läbirääkimistega kuni arendusprojekti müügini (näiteks Tallinnas asuv Veerenni Tervisekeskus ja Veerenni Confido Tervisemaja). Peale selle on Pille osalenud arvukate üüritehingute nõustamisel, sh sale and leaseback tehingutes, üüriobjektide väljaüürimisel ja kaubanduskeskuste üüriportfellide haldamisel.

Mainekas rahvusvaheline väljaanne Legal 500 on Pille Pettai-Stasiulis-t esile tõstnud kinnisvaraõiguse valdkonnas. Pille on olnud pikaajaliselt Eesti Kinnisvarafirmade Liidu aktiivne koostööpartner.

Pillel on teadmised ja kogemused ka ühinemis- ja ülevõtmistehingute valdkonnas. Peale selle on Pille üle 7 aasta tegelenud regulatsioonide valdkonnas, nõustades fondivalitsejaid igapäevaküsimustes ning viinud läbi fondivalitseja tegevuslubade protsesse (näiteks fondivalitseja 4Times Capital AS) kuni tegevuslubade väljastamiseni, samuti on Pille abiga loodud mitmeid investeerimisfonde. Peale selle on Pille nõustanud klienti ka virtuaalvääringu raha vastu vahetamise teenuse tegevusloa menetluses.  

HARIDUS

  • Tartu Ülikool, õigusteaduskond, (MA) 2000

KEELEOSKUS

  • Eesti keel
  • Inglise keel
  • Soome keel

LIIKMELISUS

  • Eesti Advokatuur (2008)

PUBLIKATSIOONID 

RAAMATUD: 

„ Uus ehitusseadustik ja ehitamine. Praktilised näpunäited uue seaduse rakendamisel“ (2015, autorid Pille Pettai ja Martina Proosa)

MUUD VÄLJAANDED:

„Aastaaruanne ja juhatuse liikme vastutus“ www.raamatupidaja.ee (12.10.2015)

„Broneerimislepinguid ei osata siiani kasutada“ www.majandus24.postimees.ee (13.10.2013)

„Ehituslepingust võivad tekkida kulukad vaidlused“ www.ehitusuudised.ee (14.12.2011)

Seotud uudised ja referentsid
Uudis

Partner ja vandeadvokaat Pille Pettai nõustas läbirääkimisi

30.11.2023
Pille Pettai-Stasiulis
Meie partner ja vandeadvokaat Pille Pettai nõustas läbirääkimisi tehingu osas, millega meie klient Rocca Al Mare Kaubanduskeskuse AS sõlmis pikaajalise üürilepingu Selver AS´ga.
Uudis

Vandeadvokaat ja partner Pille Pettai osales koostöös Eesti Omanike Keskliiduga kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse (KAHOS) muudatusettepanekute tegemisel

23.02.2023
Pille Pettai-Stasiulis
Vandeadvokaat ja partner Pille Pettai osales koostöös Eesti Omanike Keskliiduga kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse (KAHOS) muudatusettepanekute tegemisel. Nursipalu õppeväljakute laiendamise avalik käsitlus on toonud esile laiema teema kuidas avalikke kitsendusi omanikele kompenseerida.
Uudis

Kinnisvara uudiskiri – olulisemad lahendid aastal 2022                                              I osa

19.01.2023
Pille Pettai-Stasiulis

Kas kaasomanikud saavad kinnisasja jagada kui detailplaneering kinnistu jagamist ette ei näe? Mis juhtub, kui arendaja rikub rajatiste väljaehitamise kohustust? Kui vaba on vaba ehitustegevus ja millal on lammutamise ettekirjutus õigustatud? Kas korteriomanik vastutab veelekke eest? Mis saab siis, kui kasutuskorra kokkulepet ei ole ja asja kasutab ainult üks omanik? Mis tagajärjed on sellel, kui riik tekitas kinnistusraamatusse ebaõige kande?

2022.a. kohtupraktikast leiab vastused.

Uudis

Meie büroo partner ja vandeadvokaat Pille Pettai nõustas Ivo Remmelg`ut ühistranspordi lahenduste pakkuja Ridango aktsiate müümisel

10.03.2021
Pille Pettai-Stasiulis
Meie büroo partner, vandeadvokaat Pille Pettai nõustas Ivo Remmelg`ut ühistranspordi lahenduste pakkuja Ridango aktsiate müümisel BaltCap investeerimisfondile. BaltCap Private Equity Fund III usaldusfond omandas tehinguga Ridango aktsiate enamusosaluse.

Uudis

Kinnisvara uudiskiri

16.07.2020
Pille Pettai-Stasiulis , Aleksander Muru
Kas konfliktsed naabrid tähendavad lepingurikkumist? Millistel tingimustel saab nõuda juurdepääsuteed oma kinnistule, et seal eraparklat pidada? Millal võib kinnistu kaasomandi lõpetamata jätta? 
Uudis

Vara jagamine, kui kooselu pooled ei ole abielus

23.10.2019
Pille Pettai-Stasiulis

Kuidas aga jagada kooselu lõppemisel suure väärtusega esemeid, näiteks kinnisasja ja sellele ehitatud ehitist juhul, kui koosolijate vahel ei olnud sõlmitud abielu, kuid panustati koos ühisesse eesmärki?

Uudis

Kinnisvara uudiskiri

03.07.2019
Pille Pettai-Stasiulis

Mida võiksid teada korteriomanike õigustest parkimiskohtade kindlaksmääramisel? Millist tasu saad nõuda, kui sinu kinnistut hakkavad oma kinnistule juurdepääsuks kasutama teised isikud? Millega pead arvestama, kui soovid juurdepääsu läbi võõra kinnisasja? Kuidas toimub ühisvara jagamine või kaasomandi lõpetamine? Hiljutine kohtupraktika vastab.

Uudis

Kinnisvara-teemaline ülevaade uuest kohtupraktikast

26.03.2019
Pille Pettai-Stasiulis

Millega arvestada, kui soovid korterisse õhksoojuspumpa? Kes vastutab korteris eelmise omaniku tehtud ümberehitustööde eest? Millist tasu saab nõuda, kui läbi sinu kinnisasja on määratud juurdepääs teisele kinnistule? Hiljutine kohtupraktika vastab.

Uudis

Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas edukalt klienti Fakto Auto AS

21.11.2018
Pille Pettai-Stasiulis , Paul Keres

Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas klienti Fakto Auto AS aktsiate müümisel Eesti Talleks AS´le. Fakto Auto AS on Nissani volitatud edasimüüja Eestis, kelle 2017.a. aasta käive oli 11,4 miljon eurot.

Liitu uudiskirjaga