Kinnisvara ja infrastruktuur

Bürool on pikaajaline kogemus kinnisvara ja infrastruktuuri planeerimise, ehitamise ja finantseerimise nõustamisega. 

Oleme nõustanud nii avaliku kui ka erasektori kliente kinnisvara tehingutes ja abistanud lepingute koostamisel, samuti kinnisvara üürimise või kasutamisega seotud suhetes. Büroo advokaadid tunnevad kinnisvara- ja infrastruktuurisektori keerulisi regulatsioone nii siseriiklikult kui ka piiriüleselt, sealhulgas valdkonnaga seotud konkurentsi-, maksu- ja äriõigusega.  

 Büroo advokaadid on võitnud mitmeid olulisi ja pretsedenti loovaid kinnisvara- ja infrastruktuuri puudutavaid vaidlusi. 

Tunnetame sügavuti kinnisvara- ja infrastruktuuri sektoris klientide ootusi.

Valdkonnaga seotud kontaktid
Valdkonna eest vastutaja

Pille Pettai-Stasiulis

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Paul Keres

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Kristen Alvin

Jurist Loe veel
Valdkonna uudised ja referentsid
uudis

Kinnisvara uudiskiri – olulisemad lahendid aastal 2022                                              I osa

19.01.2023
Pille Pettai-Stasiulis

Kas kaasomanikud saavad kinnisasja jagada kui detailplaneering kinnistu jagamist ette ei näe? Mis juhtub, kui arendaja rikub rajatiste väljaehitamise kohustust? Kui vaba on vaba ehitustegevus ja millal on lammutamise ettekirjutus õigustatud? Kas korteriomanik vastutab veelekke eest? Mis saab siis, kui kasutuskorra kokkulepet ei ole ja asja kasutab ainult üks omanik? Mis tagajärjed on sellel, kui riik tekitas kinnistusraamatusse ebaõige kande?

2022.a. kohtupraktikast leiab vastused.

uudis

Kinnisvara uudiskiri

16.07.2020
Pille Pettai-Stasiulis , Aleksander Muru
Kas konfliktsed naabrid tähendavad lepingurikkumist? Millistel tingimustel saab nõuda juurdepääsuteed oma kinnistule, et seal eraparklat pidada? Millal võib kinnistu kaasomandi lõpetamata jätta? 
uudis

Kuidas olla oma kinnisasja peremees?

30.07.2019

Mitte alati ei pääse omanik oma kinnisasjale ligi avalikult kasutatavat teed pidi ning peab selleks kasutama hoopis kellegi teise kinnistut. Reeglina ei teki vaidlusi juhul, kui teise kinnisasja omanikuga on sõlmitud kokkulepe juurdepääsutee kasutamise osas. Kui aga kokkulepe puudub, võivad asjad muutuda kiiresti väga keeruliseks.


uudis

Legal 500: Glikman Alvin LEVIN on Eesti tippbüroo neljas õigusvaldkonnas

25.04.2019
Mainekas rahvusvaheliste õigusturgude ülevaateid koostav Legal 500 paigutas taaskord advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN parimate hulka, mis kinnitab, et jätkame oma pikaajalist traditsiooni pakkuda klientidele tipptasemel tulemuslikku õigusabi.
uudis

Kinnisvara-teemaline ülevaade uuest kohtupraktikast

26.03.2019
Pille Pettai-Stasiulis

Millega arvestada, kui soovid korterisse õhksoojuspumpa? Kes vastutab korteris eelmise omaniku tehtud ümberehitustööde eest? Millist tasu saab nõuda, kui läbi sinu kinnisasja on määratud juurdepääs teisele kinnistule? Hiljutine kohtupraktika vastab.

uudis

Ilo-Hanna Keres esines lektorina TLÜ suveülikooli programmis

01.08.2018

Advokaat Ilo-Hanna Keres osales TLÜ korraldatud suveülikooli programmis lektorina, pidades loengu loomade õigustest ja seonduvatest õiguslikest probleemidest.

uudis

Ilo-Hanna Keres kommenteeris Postimehes broneerimislepingutega seonduvat

21.12.2017

Advokaat Ilo-Hanna Keres selgitas Postimehes broneerimislepingutega seonduvat.

uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Paul Keres
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
uudis

Vabatahtlik notariseerimine - hullumeelsus!

13.02.2017
Praegune kinnistusraamatu süsteem on küll kohmakas, aga lollikindel ja see on süsteemi tugevus, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.
uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (mai-juuni 2015)

18.08.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist mai-juuni 2015: 

uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (märts-aprill 2015)

12.05.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist märts-aprill 2015:
uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (veebruar 2015)

19.03.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist veebruar 2015:  

uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (jaanuar 2015)

19.02.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist jaanuar 2015:  

uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (detsember 2014)

15.01.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni kaks kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendit lahendit perioodist detsember 2014:  

Liitu uudiskirjaga