Ilo-Hanna Keres esines lektorina TLÜ suveülikooli programmis

Uudis Tagasi

Advokaat Ilo-Hanna Keres osales TLÜ korraldatud suveülikooli programmis lektorina, pidades loengu loomade õigustest ja seonduvatest õiguslikest probleemidest.  Esmakordselt Eestis toimus juulis 2018 Tallinna Ülikooli, Norra Antrozooloogia Keskuse ja Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu koostöös suvekursus “Introduction to Canine Cognition, Behaviour and Human-Animal Interactions”, mis käsitles koerte käitumise ja tajude temaatikat.

16.-27. juulil 2018 toimunud kursus tõi kokku erinevate valdkondade akadeemikud ja praktikud. Kursuse juhtivad õppejõud olid 20 aastase kogemusega koerte käitumise spetsialist Line Sandstedt, Eesti Väikeloomaarstide Seltsi president Janne Orro ja advokaadibüroo Glikman Alvin advokaat Ilo-Hanna Keres, kes on korduvalt pakkunud nõustamist loomadega seotud juriidilistes küsimustes. Uue kursuse raames käsitleti koera käitumise temaatikat erialaüleselt ning erinevaid valdkondi lõimivalt, kaasatud olid nii reaalteadlased, käitumisspetsialistid, humanitaarteadlased kui ka õigusteaduse spetsialistid.

Arvukad teaduslikud uuringud on käsitlenud koerte päritolu, tunnetust ja käitumist ning need annavad meile võimalus koeri paremini mõista. Kursuse koordinaatori ja Tallinna Üikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi bioloogia õppekava juhi Kairi Koorti sõnul on võimalik nende teadmiste abil uurida inimeste ja koerte suhteid ning välja töötada erinevaid koerte treenimise viise.

Kairi Koorti sõnul on instituudi eriline huvi interdistsiplinaarsuse soodustamine ja vastavate uurimustegevuste arendamine. „Meie instituudis viiakse õppe- ning teadustööd läbi erinevates distsipliinides nagu loodus-, käitumis- ning terviseteadused, mis koera käitumise ning inimese ja looma suhete uurimisel on võtmetähtsusega valdkondadeks,“ sõnas ta.

Loe lisaks:

http://lemmikloom.delfi.ee/uudised/uudne-ja-huvitav-uritus-tallinna-ulikooli-suvekool-pakub-esmakordselt-voimalust-oppida-koerte-kaitumist?id=80185716

Teised seonduvad uudised

Liitu uudiskirjaga