Kinnisvara, planeeringud ja ehitus

Bürool on pikaajaline kogemus kinnisvara ja planeerimise, ehitamise ja finantseerimise nõustamisega. 

Oleme nõustanud nii avaliku kui ka erasektori kliente kinnisvara tehingutes ja abistanud lepingute koostamisel, samuti kinnisvara üürimise või kasutamisega seotud suhetes. Büroo advokaadid tunnevad kinnisvarasektori keerulisi regulatsioone nii siseriiklikult kui ka piiriüleselt, sealhulgas valdkonnaga seotud konkurentsi-, maksu- ja äriõigusega.  

Kahekümne viie  aasta jooksul oleme nõustanud nii arendajaid kui ka kinnisvarainvestoreid, samuti üürnike ja üürileandjaid. Büroo advokaadid on võitnud mitmeid olulisi ja pretsedenti loovaid kinnisvarastruktuuri puudutavaid vaidlusi.

Tunnetame sügavuti kinnisvarasektoris klientide ootusi.

Valdkonnaga seotud kontaktid
Valdkonna eest vastutaja

Pille Pettai-Stasiulis

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Kristen Alvin

Jurist Loe veel
Valdkonna uudised ja referentsid
uudis

Kinnisvara uudiskiri – olulisemad lahendid aastal 2022                                              I osa

19.01.2023
Pille Pettai-Stasiulis

Kas kaasomanikud saavad kinnisasja jagada kui detailplaneering kinnistu jagamist ette ei näe? Mis juhtub, kui arendaja rikub rajatiste väljaehitamise kohustust? Kui vaba on vaba ehitustegevus ja millal on lammutamise ettekirjutus õigustatud? Kas korteriomanik vastutab veelekke eest? Mis saab siis, kui kasutuskorra kokkulepet ei ole ja asja kasutab ainult üks omanik? Mis tagajärjed on sellel, kui riik tekitas kinnistusraamatusse ebaõige kande?

2022.a. kohtupraktikast leiab vastused.

uudis

Kinnisvara uudiskiri

16.07.2020
Pille Pettai-Stasiulis , Aleksander Muru
Kas konfliktsed naabrid tähendavad lepingurikkumist? Millistel tingimustel saab nõuda juurdepääsuteed oma kinnistule, et seal eraparklat pidada? Millal võib kinnistu kaasomandi lõpetamata jätta? 
uudis

Vara jagamine, kui kooselu pooled ei ole abielus

23.10.2019
Pille Pettai-Stasiulis

Kuidas aga jagada kooselu lõppemisel suure väärtusega esemeid, näiteks kinnisasja ja sellele ehitatud ehitist juhul, kui koosolijate vahel ei olnud sõlmitud abielu, kuid panustati koos ühisesse eesmärki?

uudis

Kuidas olla oma kinnisasja peremees?

30.07.2019

Mitte alati ei pääse omanik oma kinnisasjale ligi avalikult kasutatavat teed pidi ning peab selleks kasutama hoopis kellegi teise kinnistut. Reeglina ei teki vaidlusi juhul, kui teise kinnisasja omanikuga on sõlmitud kokkulepe juurdepääsutee kasutamise osas. Kui aga kokkulepe puudub, võivad asjad muutuda kiiresti väga keeruliseks.


uudis

Legal 500: Glikman Alvin LEVIN on Eesti tippbüroo neljas õigusvaldkonnas

25.04.2019
Mainekas rahvusvaheliste õigusturgude ülevaateid koostav Legal 500 paigutas taaskord advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN parimate hulka, mis kinnitab, et jätkame oma pikaajalist traditsiooni pakkuda klientidele tipptasemel tulemuslikku õigusabi.
uudis

Leon Glikman kommenteeris 22.06.2017 Äripäevas külaliskorterite ehitamise teemat

22.06.2017
Äripäev palus Leon Glikmanilt kommentaari seoses Nõmmel tõusetunud küsimusega külaliskorterite ehitamisest.
uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (mai-juuni 2015)

18.08.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist mai-juuni 2015: 

uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (märts-aprill 2015)

12.05.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist märts-aprill 2015:
uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (veebruar 2015)

19.03.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist veebruar 2015:  

uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (jaanuar 2015)

19.02.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist jaanuar 2015:  

uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (detsember 2014)

15.01.2015

Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni kaks kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendit lahendit perioodist detsember 2014:  

Liitu uudiskirjaga