Leon Glikman kommenteeris 22.06.2017 Äripäevas külaliskorterite ehitamise teemat

Uudis Tagasi

Äripäev palus Leon Glikmanilt kommentaari seoses Nõmmel tõusetunud küsimusega külaliskorterite ehitamisest. Leon Glikmani hinnangul saab piirata omaniku põhiseadusest tulenevat õigust ise otsustada, mida ta oma maaga teeb siis, kui on ülekaalukas avalik huvi või riivatakse naabrite õigusi.

"Seadus annab omanikule õiguse kasutada maad äritegevuseks oma parima äranägemise järgi. Konfliktseid õigusi tasakaalustatakse eelkõige planeeringumenetluses, kus igaühel on õigus esitada vastuväiteid ja planeeringut vaidlustada." leiab Leon Glikman oma kommentaaris.

Leon Glikman ei näe erilist vahet naabruses asuval kodul ja külaliskorteril kuna mõlemat kasutavad inimesed ning igaüks võib oma kodu vabalt teiste kasutusse anda. "Arendaja ehitab, et ruume hiljem müüa ning üürile anda. Vastuolulisus ehitusregistriga võib tähendada seda, et arendaja huvid on ajas muutunud ning ehitusregister on jäänud uuendamata." selgitab Glikman olukorda.

Täpsemalt on võimalik lugeda 22.juuni Äripäevast: http://www.aripaev.ee/uudised/2017/06/22/poore-kinnisvaraarendusel-spordihotellist-sai-kodu-nommel

Teised seonduvad uudised

Liitu uudiskirjaga