Äriühinguõigus

Abistame oma kliente ettevõtete loomisel, juhtimisel ja vajadusel ka lõpetamisel. 

Meie ärivaldkonna praktika hõlmab ka laiapõhjalist nõustamist komplekssetes siseriiklikes ja rahvusvahelistes ühinemiste ja omandamiste tehingutes ja oleme võimelised nõustama klientide kõikides tööstusharudes. Oleme nõustanud kliente M&A tehingutes nii ostja kui müüja poolelt. 

Meie kogenud meeskonnaliikmed abistavad teid kõigis tehinguetappides, alustades tehingu struktureerimisest kuni tehingudokumentide ettevalmistamiseni, läbirääkimistel tehingu teise poole ja finantseerijatega ja vajadusel põhjalikku õigus- ja maksuauditit, pakume andmehalduse korraldust jne.

Advokaadibüroo viib läbi erikontrolle, et pakkuda ettevõtte osanikele ja aktsionäridele kindlustunnet selles, et nende juhtkonna tegevus vastab seaduse ja ühingu parimatele huvidele. Viime läbi juriidilisi erikontrolle ja õigus- ja finantsauditeid koostöös finantsekspertidega. Erikokkuleppel pakume tavapärasest sügavamat auditit ettevõtte tegevuse kohta, avastamaks keerukamaid pettusejuhtumeid, varguseid, varjatud huvide konflikte ettevõtte juhtimises jne.

Teenused

  • Äriühingute asutamised 
  • Ühinemised ja jagunemised, ümberkujundamised 
  • Äriühingute lõpetamine, likvideerimismenetlused 
  • Erikontrollide läbiviimine, mh laiendatud erikontrollide läbiviimine 
  • Aktsionäride ja osanike vaidlused 
  • Ettevõtte müük 
  • Aktsiate müük 
  • Tehingud kinnisvaraga 

Valdkonnaga seotud kontaktid
Valdkonna eest vastutaja

Paul Keres

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Pille Pettai-Stasiulis

Partner, vandeadvokaat Loe veel

Aleksander Muru

ADVOKAAT Loe veel

Olga Christensen

Advokaat Loe veel

Kristen Alvin

Jurist Loe veel
Valdkonna uudised ja referentsid
referents

Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas Deca Games OÜ ja Deca Live Operations GmbH piiriülest ühinemist

Maris Vutt , Kristen Alvin
Ühinemise eesmärk oli koondada kahe ühingu majandustegevus ja vara ühte ühingusse, et suurendada majandustegevuse tõhusust ning vähendada tegevuskulusid.
uudis

Legal 500: Glikman Alvin LEVIN on Eesti tippbüroo neljas õigusvaldkonnas

25.04.2019
Mainekas rahvusvaheliste õigusturgude ülevaateid koostav Legal 500 paigutas taaskord advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN parimate hulka, mis kinnitab, et jätkame oma pikaajalist traditsiooni pakkuda klientidele tipptasemel tulemuslikku õigusabi.
uudis

Ülevaade Leon Glikmani Ärifoorumi esinemise olulisematest soovitustest

25.05.2018
Vandeadvokaat Leon Glikman esines sel nädalal Tallinna Ärifoorumil, kus andis ettevõtjatele kasulikke soovitusi. Alljärgnevalt anname ülevaate tema esinemise olulisematest punktidest.
uudis

GDPR on siin: päästa oma meililistid või kaota need igaveseks

23.05.2018

Tundub just nagu eile oleks Euroopa Komisjon vastu võtnud uue isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR). Kuid siin see nüüd on: reedel, 25. mail, lähevad asjad tõsiseks. Siin on kirjas kõige tähtsamad sammud, mida peate ette võtma.

uudis

Leon Glikman esineb 22.mail Tallinna Ärifoorumil „Tulevik on juba täna“

17.04.2018
22.mail leiab aset järjekordne Tallinna Ärifoorum, mille seekordseks pealkirjaks on „Tulevik on juba täna“ („Будущее уже сегодня“). Üritus toimub Apollo kinos Mustamäel ja on vene keeles.
uudis

Paul Keres kommenteeris Postimehes RB Raili tegevjuhi umbusaldamisega seonduvat

21.03.2018
Paul Keres

Homme Tallinnas kogunev RB Raili nõukogu kaalub aktsionäride umbusu alla sattunud tegevjuhi ja juhatuse esimehe Rubesa volitusi. Veebruaris avaldasid RB Raili aktsionärid Eesti ja Leedu Rubesale umbusaldust, Läti jäi erapooletuks. RB Rail kiirustas aga teatama, et juhatuse esimees ei kavatse tagasi astuda. Postimees palus nimetatud teemal Paul Kereselt kommentaari.

uudis

Paul Keres nimetati Aasta Advokaadiks!

16.12.2017
Paul Keres

Meil on suur au ja heameel teatada, et meie partner vandeadvokaat Paul Keres nimetati Eesti Advokatuuri poolt Aasta Advokaadiks. Tegemist on juba teise Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN meeskonnas töötava Aasta Advokaadiga – aastal 2002 valiti selleks vandeadvokaat Leon Glikman.

uudis

Mari Anne Valberg kirjutas tööandja ohtudest värbamisprotsessis seoses uue määrusega

07.11.2017
Meie jurist Mari Anne Valberg kirjutas viimases Eesti Kaubandus-Tööstuskoja E-Teatajas uue andmekaitsemäärusega kaasnevatest ohtudest tööandjale ning andis soovitusi nende vältimiseks.
uudis

Paul Keres küsitles Briti-Eesti kaubanduskoja juhatuse liikmena erakondade esindajaid

10.10.2017
Paul Keres

Vandeadvokaat Paul Keres, kes kuulub Briti-Eesti kaubanduskoja (BECC) juhatusse, küsitles koos BECC juhatuse esimehe James Oates’iga teisipäeval, 10.oktoobril 2017, Viru Hotellis peetud paneeldiskussioonil mõningaid erakondade esindajaid.


uudis

Leon Glikman kommenteeris 22.06.2017 Äripäevas külaliskorterite ehitamise teemat

22.06.2017
Äripäev palus Leon Glikmanilt kommentaari seoses Nõmmel tõusetunud küsimusega külaliskorterite ehitamisest.
uudis

Leon Glikman käsitles Tallinna Majandusfoorumi kõnes riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid

26.05.2017
Vandeadvokaat Leon Glikman esines 25.05.2017 Tallinna Majandusfoorumil, käsitledes seal riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid.
uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Paul Keres
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
uudis

Uber saab näidisprotsessiks

16.05.2017
Uberi kvalifitseerimine transpordiettevõtteks muudab ebakindlaks maapinna ka muude sarnaste rakenduste jalge all, kirjutavad advokaadibüroo Glikman Alvin juhtivpartner Priit Raudsepp ja jurist Mari Anne Leškina.
uudis

CEE Legal Matters tõi esile Advokaadibüroo GLIKMAN ALVINi tööd Krediidipanga osaluse võõrandamisel

16.02.2017
Paul Keres
Mainekas juriidiline ajaleht CEE Legal Matters kajastas, kuidas  Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel.

uudis

Vabatahtlik notariseerimine - hullumeelsus!

13.02.2017
Praegune kinnistusraamatu süsteem on küll kohmakas, aga lollikindel ja see on süsteemi tugevus, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.
uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga osaluse võõrandamist

08.02.2017
Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel. 

referents

Advokaadibüroo Glikman Alvin nõustas Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas

Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres nõustasid Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas, milles AS Windoor esitas Harju Maakohtusse hagi 13,8 miljoni eurose kindlustushüvitise saamiseks.

uudis

Priit Raudsepp - maksuameti tegevus on piiripealne

19.02.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp leiab Postimehes maksuameti tegevust kommenteerides, et oma vaatlustegevusega on maksuameti käitumine piiripealne ning seaduslikkus küsitav.

Liitu uudiskirjaga