Läti õiged otsused kukutasid Eesti liidrikohalt

Uudis Tagasi

Isegi kui Eesti kehtestab Lätiga samasuguse nn imemaksu, ei jõua me enam Lätist ette, vaid lihtsalt võrdsustume naabriga, ütles Glikman Alvin  maksuvaldkonna juht Priit Raudsepp.
Eile võeti Lätis vastu seaduse muudatus, mille järgi maksavad mikroettevõtted, mille käive on 7000-100 000 eurot, esimesel kolmel aastal vaid 9% käibemaksu ning neljandal tegevusaastal kasvab maksumäär 12%. Samuti ei pea need ettevõtted maksma sots-, tulu- ega ka töötuskindlustusmaksu.

Advokaadibüroo Glikman Alvin  maksuvaldkonna juht Priit Raudsepp ütles, et Läti näeb vaeva, otsib võimalusi ja teeb need ka ära. „See, mida Läti teeb, on äge,“ ütles ta.
Lisaks eile vastu võetud alustavate mikroettevõtete käibemaksusoodustuse seaduse muudatusele ilmestab Läti suhtumist Raudsepa sõnul ka näiteks see, et seal kehtestati ka välismaiste tütarühingute aktsiate müümise maksuvabastus. Eesti uues koalitsioonilepingus on küll sees, et Eesti kaalub samasugust muutust, ent isegi selle elluviimise järel ei saaks enam Eesti Raudsepa sõnul Läti ees eelist, vaid lihtsalt võrdsustuks naabriga.

Raudsepp märkis, et lätlased võtavad asjad kätte ja teevad kiiresti ära. „Kui varem vaadati, et Eesti on Baltikumis esirinnas, siis juba mõnda aega räägitakse, et meie maksukeskkond on Läti omast selgelt maha jäämas,“ ütles ta. Tema sõnul mõjutavad Läti positiivsed maksumuudatused enim välisinvestorite otsuseid, kes vaatavad Baltikumi tervikuna. „Eesti advokaadina on kõiki aspekte arvesse võttes raske öelda, et siinne maksukeskkond on parim,“ märkis ta. Kui välisinvestor leiab, et mõistlikum on peakontor püsti panna Lätti, liigub Raudsepa sõnul sinna ka kogu raha, mis muidu võiks Eestisse tulla. 

Raudsepa sõnul tasuks Eestil Lätist eeskuju võtta ja analüüsida, mis on maksuseaduses need olulised asjad, mis tuleks kiiresti ellu viia. „Ei piisa väikestest detailsetest muudatustest nagu sotsiaalmaksu vähendamine ühe protsendi võrra. Koalitsioonilepingu stiilist „vaatame, kaalume ja analüüsime, kas üldse tasub muudatusi teha“ pole tolku,“ ütles Raudsepp.
Teemasid, millega tuleks tegelda, on tema sõnul mitmeid. „Võib-olla peaks ideede tulistamiseks kokku kutsuma mõne komisjoni, sest praegu on näha, et poliitikute hulgas on ideedest puudus ja ega neid otsita ka,“ ütles ta.

Ta lisas, et otsima peab uusi ja põhimõttelisi uuendusi - vähe on tolku munade ühest karbist teise tõstmisest. Eraldi tõi Raudsepp välja sotsiaalmaksu lae kehtestamise, mis oli kokku lepitud 4 aasta taguses koalitsioonilepingus, kuid on puudunud kahest viimasest.
Artikli autor on Eliisa Matsalu ja see avaldati Äripäevas 24.04.2015.

Teised seonduvad uudised
Uudis

Maksukonks: kas tegu on teenuse või töösuhtega?

18.05.2015
Priit Raudsepp
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp tutvustab õigusblogis Äripäeva teemaveebis raamatupidaja.ee värsket Riigikohtu üldkogu lahendit, mis on mitmes mõttes teedrajavaks. Nimelt käsitles Riigikohus põhjalikult maksunõude käsitlust pankrotimenetluses kui ka nn OÜ-tamise maksutemaatikat.
Uudis

Maksuvaba päevaraha või riigi petmine?

10.02.2015
Priit Raudsepp

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp kirjutab Äripäeva teemaveebi raamatupidaja.ee õigusblogis, et Soomes töötamisega seonduvalt tekib tööandjatel küsimusi, kas Soomes tegutsemisel tekib seal püsiv tegevuskoht, kes ja kuidas maksab Soomes maksud ning missugused kulud võib tööandja kanda kartmata täiendavat maksukohustust.

Uudis

Maksumuudatus, mis puudutab kõiki äriühinguid

28.01.2015
Priit Raudsepp

GLIKMAN ALVIN maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp tuletab ettevõtjatele meelde, et selle aasta alguses jõustus oluline maksumuudatus, mis puudutab kõiki äriühinguid. 10. veebruariks tuleb deklareerida asjaolud, mis annavad õiguse maksuvabastuseks või -vähenduseks. Seadusemuudatuse seletuskiri selgitab, et asjaolude deklareerimata jätmisel vastavad õigused kaovad.

Uudis

E-teataja: maksuõigus (september 2015)

01.09.2015
Priit Raudsepp
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Uudis

E-teataja: maksuõigus (juuni 2015)

30.06.2015
Priit Raudsepp

Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:

Uudis

E-teataja: maksuõigus (märts 2015)

10.03.2015
Priit Raudsepp
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Uudis

Priit Raudsepp: maksuameti tegevus on piiripealne

19.02.2015
Priit Raudsepp
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp leiab Postimehes maksuameti tegevust kommenteerides, et oma vaatlustegevusega on maksuameti käitumine piiripealne ning seaduslikkus küsitav.
Uudis

E-teataja: maksuõigus (detsember 2014)

16.12.2014
Priit Raudsepp

Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:

Uudis

Äripäev: Madalapalgalised juhid teenivad tuhandeid

30.11.2016
Priit Raudsepp

Priit Raudsepp kommenteeris Äripäeva palvel teemat, mida osad võtavad kokku "OÜtamine vol 2". 

Uudis

Maksuameti uued relvad

06.09.2016
Priit Raudsepp

"Maksuameti uued relvad". See oli tänase Äripäeva esikaane suurim pealkiri. Vandeadvokaat Priit Raudsepp selgitas novembris jõustuvate muudatuste tagamaid.

Uudis

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood

20.02.2017
Ain Alvin , Paul Keres
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood.
Uudis

Uber saab näidisprotsessiks

16.05.2017
Priit Raudsepp
Uberi kvalifitseerimine transpordiettevõtteks muudab ebakindlaks maapinna ka muude sarnaste rakenduste jalge all, kirjutavad advokaadibüroo Glikman Alvin juhtivpartner Priit Raudsepp ja jurist Mari Anne Leškina.
Uudis

Panditulumaks mõjub majandusele hävitavalt

18.05.2017
Priit Raudsepp

Priit Raudsepp lõi kaasa maksuspetsialistide töögrupis, mis kutsub üles panditulumaksu kehtestamise ideest loobuma.

Uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Leon Glikman , Ain Alvin
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
Uudis

Priit Raudsepp kommenteeris Äripäevas palga asemel dividendide maksmist ja maksumuudatusi

18.12.2017
Priit Raudsepp

Vandeadvokaat Priit Raudsepp jagas kommentaare Äripäevas kirjeldatud palga asemel dividendide maksmise kasvavale tendentsile ja käsitles mõne sõnaga laiemalt ka uute maksumuudatuste probleeme.

Uudis

Ka sina võid vastutada äriühingu maksuvõla eest?

05.02.2019
Priit Raudsepp

Selle aasta alguses jõustus maksukorralduse seaduse muudatus. See laiendab oluliselt isikute ringi, kes vastutavad äriühingu maksuvõlgade eest.

Uudis

Osanikud saavad maksumuudatuse tulemusel vähem dividende

27.06.2019
Priit Raudsepp

Eelmise aasta alguses jõustusid tulumaksuseaduse muudatused, millega muudeti dividendide maksustamist. Selle tulemusel võivad osanikud edaspidi saada vähem dividende kui seni.

Uudis

Uued reeglid maksude optimeerimisel tekitavad küsimusi

21.11.2019
Priit Raudsepp
Järgmise aasta augustist tuleb üle piiride maksudega skeemitajatel maksuametile seletada, mida nad täpselt teevad. Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN partner ja maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp peab seadusmuudatuse eesmärki üllaks, kuid paraku käib tema hinnangul sellega kaasas suur hall ala.
Uudis

Pensioni teine ja kolmas sammas – maksusoodustusega investeerimine

27.11.2019
Priit Raudsepp

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast nagu Lääne-Euroopaski tavaks. Esimene sammas on tavapärane riiklik pension. Seejuures rahvapension on 205 eurot kuus ning sellele lisandub staažipõhiselt vanaduspension.

Liitu uudiskirjaga