Priit Raudsepp kommenteeris Äripäevas palga asemel dividendide maksmist ja maksumuudatusi

Uudis Tagasi

Vandeadvokaat Priit Raudsepp jagas kommentaare Äripäevas kirjeldatud palga asemel dividendide maksmise üle kasvavale tendentsile ja käsitles mõne sõnaga laiemalt ka uute maksumuudatuste probleeme.

Priit Raudsepp sõnas, et rahandusministeerium ei ole jõudnud lõplike lahendusteni sellepärast, et uus valitsus on teinud rutakaid maksuseaduste muudatusi. „Ühelt poolt on need muudatused suurendanud oluliselt ametnike töökoormust ning nii jääb selle küsimusega tegelemiseks vähem aega,“ ütles ta.

Samuti on Raudsepa sõnul needsamad seadusemuudatused vähendanud usaldust riigi vastu. Nimelt makstakse Raudsepa sõnul osa sissetulekust palga asemel dividendina tihtipeale just usaldamatusest riigi vastu. Dividendide pealt ei maksta sotsiaalmaksu ega pensionikindlustusmakseid, mis tähendab, et makseid ei laeku teise pensionisambasse ja pole ka ravikindlustust. Seega võib Raudsepa sõnul dividendide eelistamisel olla tegu põhimõttelise valikuga, mis on seotud küsimusega, kas maksude eest saadakse vastu ka aktsepteeritavat teenust.

Viimasel ajal on Raudsepa sõnul usaldust riigi vastu veelgi vähendanud see, et füüsilise isiku tulumaksuvaba miinimumi arvestamine peaks olema valitsuse sõnul väidetavalt lihtne, kuigi seda see kindlasti pole. Samuti on teinud valitsus viimasel ajal pidevalt uuendusi ja rutakaid otsuseid. Raudsepp lisas, et riik on jätnud oma töö tegemata juba viimased kaheksa aastat. Nimelt võib tema sõnul olla mõeldav dividendide osaline ümberhindamine ja nende käsitlemine juhatuse liikme tasuna. 2009. aastal tehtud kohtuotsuse järgi on selleks vajalik täpsem regulatsioon, mis ütleks, kuidas seda täpselt teha tuleb. Senimaani pole aga riik seda regulatsiooni teinud.

Artikkel on kättesaadav Äripäeva veebis:

  https://www.aripaev.ee/uudised/2017/12/18/madalapalgalised-kes-teenivad-tuhandeid

Teised seonduvad uudised

Liitu uudiskirjaga