Uued reeglid maksude optimeerimisel tekitavad küsimusi

Uudis Tagasi

Järgmise aasta augustist tuleb üle piiride maksudega skeemitajatel maksuametile seletada, mida nad täpselt teevad. Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN partner ja maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp peab seadusmuudatuse eesmärki üllaks, kuid paraku käib tema hinnangul sellega kaasas suur hall ala.

Raudsepp selgitab, et raporteerimise maht võib kerkida kõrgustesse. "Üks küsitavus seondub tõesti sellega, mida mõista seaduses toodud "aruandekohustusega piiriülese skeemi" all. Avara tõlgenduse korral on keeruline leida piiriülest tehingut, mis raporteerimiskohustuse alla ei läheks."

Raudsepa sõnul on oluline märkida, et maksuplaneerimine on lubatud. "Ka riigikohus on rõhutanud, et maksumaksja võib alternatiivsetest tehingustruktuuridest valida selle, mis on kõige maksusoodsam," täpsustab ta.
Loe lähemalt Äripäevast: https://www.aripaev.ee/…/petturite-puudmiseks-joustuv-seadu…  


Juhul kui sinul või su ühingul on mis tahes maksuõigusega seotud küsimusi, võid pöörduda vandeadvokaat Priit Raudsepa poole telefoninumbril +372 686 0000 või e-postiaadressil Priit.Raudsepp@levinlaw.ee
Teised seonduvad uudised

Liitu uudiskirjaga