Vaidluse tekkimisel tutvuge uuesti lepingutingimustega

Uudis Tagasi

Ostate korteri. Iseenesestmõistetavalt olete müügitehingus hingega sees, sest see on teie uus kodu. Arendajaga sõlmitud müügilepingus on ette nähtud notariaalselt tõestatud avaldusega leppetrahvinõude esitamine summas 5 000 eurot, kui korteri üleandmisega hilinetakse.

Leping ütleb ka, et leppetrahvinõue tuleb esitada kahe kuu jooksul. Nüüd kujutage ette, et arendaja jääb ehitustöödega hiljaks ja saate aru, et sissekolimine lükkub teadmatusse. Kas loobuksite vabatahtlikult võimalusest nõuda arendajalt 5 000 eurot? Loomulikult mitte.

Ometi juhtub see paljudega. Kuna lepingud kipuvad olema keeruka sõnastusega, võib olla kahe silma vahele jäänud asjaolu, et lisaks tähtajale oli lepingus leppetrahvinõude esitamiseks ette nähtud ka kohustuslik vorm – notariaalne tõestamine.

Kaks kuud on läbi ning on ülimalt tõenäoline, et olete 5 000 eurost ilma.

Advokaadi töö osaks on juhtida klientide tähelepanu nendele lepingupunktidele, mille korrektne järgimine on oluline õiguste teostamisel. Pahatihti pöörduvad kliendid aga advokaadi poole alles siis, kui võimalus nõuete korrektseks teostamiseks on minetatud.

Teine näide: olete tellinud rekonstrueerimistööd ja leping ehitajaga näeb ette, et kõik pretensioonid peavad laekuma projektijuhi e-posti aadressile. Juhtub aga, et suhtlete peamiselt ehitusettevõtte omanikuga, kes – eeldame, et täiesti juhuslikult – unustab teile õiget kontaktisikut mainida.

Ja miks peaksitegi muretsema? Omanik käib korduvalt objektil ja tegeleb isiklikult tööde ülevaatamisega. Tundub, et olete heades kätes.

Kuid äkitselt tekivad probleemid. Töö ei saa õigeks ajaks ja nõutava kvaliteediga tehtud. Arvate, et olete probleemidele tähelepanu juhtinud kooskõlas kõikide lepingust tulenevate tähtaegadega, kuid ehitusettevõtte omanik selgitab, et projektijuhi e-posti aadressile ei ole ettenähtud aja sees laekunud ühtegi pretensiooni.

Mõlema näite puhul võib teile soodsa lahenduse saavutamine olla väga keeruline või isegi võimatu. On reaalne oht, et asjas ei ole teie huvides võimalik mitte midagi enam ära teha. Lõppkokkuvõttes räägib lepingu sõnastus ju enda eest.

Tegemist on tüüpiliste näidetega, mille sarnaseid leiab aset iga päev. Põhjuseks on üldjuhul liigne harjumus elektrooniliseks suhtluseks, mille puhul on lihtne unustada, et leping üldjuhul kehtestab pretensioonide esitamiseks väga konkreetsed tähtajad, vormi ja kontaktisiku.

Vaidluse tekkimisel on esimene samm tutvuda uuesti lepingutingimustega. Kui te ei ole kindlad, kuidas neid tõlgendada, on mõistlik võtta ühendust advokaadiga. Mida keerukamad on kokkulepped, seda enam võidate õigusala asjatundja varajasest kaasamisest.

Kui Teil on mistahes küsimusi, siis hea meelega aitab Teid nendes küsimustes advokaadibüroo Glikman Alvin  LEVIN vandeadvokaat Artur Sanglepp. Temaga saab ühendust võtta telefonil +372 686 0000 või kirjutades  aadressil: Artur.Sanglepp@levinlaw.ee

Teised seonduvad uudised
Uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Leon Glikman , Ain Alvin
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
Uudis

Kuidas deklareerida oma ühingu tegelikku kasusaajat ja vältida trahve

25.10.2018
Artur Sanglepp
Kui tegeled Eestis ettevõtlusega, siis said 18. oktoobri paiku Rahandusministeeriumist kirja, kus teile tuletati meelde kohustust deklareerida andmed teie ühingu tegeliku kasusaaja kohta. Kui seda kirja ignoreerisite, siis otsige see uuesti üles, sest vastasel juhul võite silmitsi seista kuni €400,000 suuruse trahviga.
Uudis

Uus seadus lihtsustab ärisaladuse kaitset

14.05.2019
Artur Sanglepp

Ärisaladuse vargus–puudutagu see tooteid, teavet, andmebaase või muid ärisaladusi–võib mõjuda ärile laastavalt. Oleme varasemalt käsitlenud selle ärahoidmise võimalusi, käesolev uudiskiri selgitab aga kuidas äsja jõustunud seadus võimaldab kahjusid vähendada, kui ärisaladuse rikkumine on juba aset leidnud. Lugege edasi ülevaate saamiseks.


Uudis

Sõit libedal jääl – õiguslik vaade renditõukeratastele

02.10.2019
Kätlin Ots , Artur Sanglepp

Renditõukeratta teenused on vallutamas kogu maailma ning tihtipeale vallandamas inimestes ka eri emotsioone. Näiteks Prantsusmaal Marseilles viskavad noored populaarse tänavamängu raames elektritõukerattaid merre. Tundub, et tõukerattaid kas vihatakse või armastatakse, kuid õiguslikust küljest ei ole asi nii must ja valge.

Uudis

Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid Riigikogu sotsiaalkomisjonis

16.12.2019
Paul Keres , Artur Sanglepp
Meie vandeadvokaadid Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid täna Riigikogu sotsiaalkomisjonis, et selgitada komisjoni liikmetele pensionireformi analüüsi järeldusi.

Liitu uudiskirjaga